Kompetencje

Przedszkole nr 370 jest jednym z największych przedszkoli w Warszawie. Znane jest ze swojej działalności charytatywnej. Placówka jest  corocznym organizatorem wielu akcji związanych z niesieniem pomocy potrzebującym.

Wspieramy aktywnie Hospicjum Domowe w Warszawie, UNICEF, schroniska dla zwierząt. Współpracujemy z Instytutem Praw Dziecka im. Janusza Korczaka, Akademią Pedagogiki Specjalnej, Szkołą Podstawową nr 312, ze Żłobkiem nr 33, z osiedlowymi klubami kultury, z Biblioteką, z Policją, z Praskim Centrum Promocji Kultury, z teatrami i muzeami.

Cyklicznie  organizujemy „Dzielnicowe Spotkania Integracyjne” z okazji „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka”, konkursy i projekty przedszkolne oraz dzielnicowe. Realizujemy program adaptacyjno – profilaktyczny dla dzieci 3-letnich „Smyki zmieniają nawyki”, program profilaktyki zdrowotnej „Zdrowy przedszkolak, projekt dla dzieci 5-6-letnich ,,Witaj szkoło” oraz inne projekty autorskie. Realizujemy ,,Przedszkolny program edukacji kulturalnej”.

W  poszczególnych grupach prowadzimy projekty edukacyjne we współpracy z rodzicami i partnerami zewnętrznymi. Prowadzimy teatrzyk nauczycielski oraz kilka klubików rozwijających zainteresowania dzieci. Nauczyciele z udziałem dzieci tworzą innowacyjne przedsięwzięcia z wykorzystaniem nowych technologii.

Główne kierunki pracy z dziećmi to: zdrowie, bezpieczeństwo, prawa dziecka,  ekologia, dobre wychowanie, kształtowanie tożsamości narodowej, kontakt ze sztuką i kulturą oraz proeuropejskość.

Wyróżnia nas: serdeczna atmosfera, nowatorskie metody pracy z dziećmi i otwartość na współpracę z rodzicami.