Przedszkole Nr 370 w Warszawie działa od 1983 roku. Ma siedzibę w dużym, okazałym budynku, stojącym w centralnym punkcie osiedla Gocław-Lotnisko. Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 312 tworzy wspólny kompleks oświatowy.

Przedszkole nasze przez swoje położenie, jest placówką mocno wyeksponowaną. Od reszty obiektu odizolowane jest jednak samodzielnym ogrodzeniem, odrębnym wejściem i terenem ogrodu. Mieści się w przestronnych, bardzo widnych pomieszczeniach. Jest dużą czternastooddziałową placówką. Przedszkole ma dużą szatnię, obszerny korytarz i wiele dodatkowych pomieszczeń. Posiada dużą kancelarię, gabinet dyrektora, pokój dydaktyczny i dwa pomieszczenia socjalne. Ogródek przedszkolny to z kolei enklawa zieleni wśród betonowego osiedla. Jest wspaniale zadrzewiony, a kilkunastoletni żywopłot stanowi doskonałą izolację od terenów przyległych. Przed kilkoma laty ogródek został wyposażony w ekologiczny sprzęt ogrodowy do zabaw zręcznościowych. Dla młodszych dzieci przygotowano olbrzymie piaskownice i zjeżdżalnie. Ogród przedszkolny zajmuje 3300 m2 i jest ozdobą naszego osiedla.

Nasze przedszkole otwarte jest w godzinach: 7:00-17.00